22 Kasım 2010 Pazartesi

Değişik Bir Tat ve Sevdiğim Bir Restaurant: Quick China

Ben her zaman uzakdoğu yemeklerini ve değişik lezzetleri çok severim. Japon , çin, thai, moğol yemeklerini her zaman afiyetle yerim. Bugün Ankara'da en başarılı restaurantlardan biri olarak gördüğüm Quick China ile ilgili biraz bilgi vereceğim. Bu restaurant Ankara'da çok iyi bilinen ve sevilen bir mekan. Ankara'nın üç ayrı semtinde şubeleri bulunuyor (GOP, Bilkent, Ümitköy Park Caddesi). Yemekleri çok ama çok başarılı. Menüsü üç uzakdoğu lezzetinden oluşuyor. Çin yemeği sevenlere türlü türlü noodlelar, soslu tavuklar, etler ve pilavlar sunarken, Japon yemeği sevenlere her türlü sushi imkanını sunuyor. Thai sevenlere için de yine oldukça alternatifli seçenekler mevcut.
Haftaiçi öğlen saatlerinde (12:00-14:00) arasında ve haftasonu (14:00-16:00) arasında açık büfesi bulunuyor. Açık büfe'de her mutfaktan çeşitli tarzlar sınırsızca sunuluyor. İçecek dahil açık büfe ücreti: 35 TL. Eğer açık büfeden hoşlanmıyorsanız ortalama vereceğiniz ücret yine açık büfe kadar.
Restaurant'ın ortamına bakıldığında uzakdoğu restaurantlarının o göz yorucu  karmaşasından uzak, sade ve sıcak bir dekorasyon ile müşterilerini yormuyor. Özellikle GOP şubesi en sevdiğim mekanlardan biri.
Quick China'da en sevdiğim yemekler:
Çin Mutfağı'ndan: Sebzeli noodle, Tatlı-ekşi soslu tavuk, Bademli pilav, biberli dana eti ve çin böreği
Japon Mutfağı'ndan: Californian Roll ve Futo Maki


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder